Dziś: poniedziałek,
01 maja 2017 roku.
Przegląd do nr 541 – kwiecień 2017 r.
Czytelnicy piszą
CZYTELNICY PISZĄ

В місті Ірпені на Київщині, на вулиці Слов’янській, на задній стіні гаража зображено незвичайний мурал. Це книжкова полиця.

Я, готуючи список книг для бібліомуралу, підбирав ті, які були написані в нашому краю і про наш край (хоча не всі мої пропозиції врахували).

Серед книг – «Український народ» Антоні Новосельського. Під псевдонімом Антоні Новосельський писав польський етнограф і письменник ХІХ століття Антоні Марцінковський, який жив у селі Мостище (нині частина селища Гостомеля, яке адміністративно підпорядковане Ірпеню).

Антоні Марцінковський написав етнографічну працю «Український народ» польською мовою в Мостищі. Книга була видана у місті Вільно. Для бібліомуралу і ім’я автора, і назву книги я дав в...

Czytelnicy piszą

У „Галицькому кур’єрі” №12 (256) 30 червня – 14 липня було опубліковане звернення до Міністерства національної освіти Республіки Польща щодо направлення і праці вчителів, які викладають польську мову в Україні.

Безумовно, процес розвитку та поширення польської мови, культури та освіти в Україні може стикатися з певними складнощами, проблемами та негараздами. Ми впевнені, що автори листа від імені Спілки поляків України керувалися тільки найкращими намірами, прагнучи донести до Міністерства національної освіти Республіки Польща та широких кіл громадськості власну позицію щодо цих проблем. Не сумніваємося, що в основі листа лежить прагнення конструктивної критики і публічного обговорення тих труднощів, які дійсно можуть мати місце у полонійному середовищі в Україні.

Проте навіть така критика не повинна перетворюватися на безпідставні узагальнення, що межують зі звинуваченнями. У певних моментах автори листа від імені Спілки поляків України не...

CZYTELNICY PISZĄ

Szanowni Państwo.

Uważam za stosowne wyrazić swoją opinię na temat materiałów informacyjnych, opublikowanych w „Kurierze Galicyjskim” nr 12 (256) 30 czerwca – 14 lipca, stosownie odwołania się do Ministerstwa Edukacji Narodowej RP w sprawie dotyczącej negatywnej oceny pracy i zachowania się nauczycieli, delegowanych z Polski dla nauczania języka polskiego na Ukrainie.

Przede wszystkim, nie wolno totalnie negatywnie oceniać pracę wszystkich nauczycieli. Byłoby właściwym skonkretyzować materiał, uzupełnić faktami: gdzie, w jakim mieście i który z nauczycieli siebie skompromitował. Co więcej, praca nauczyciela zza granicy zależy też w niemałym stopniu od prezesa lokalnego stowarzyszenia Polaków.

To znaczy od pierwszego dnia pracy szanownego specjalisty z zagranicy trzeba gruntownie...

Z przedsylwestrowego Wrocławia nadeszła widokówka od byłego prezesa Polskiego Klubu im. A. Mickiewicza w Połtawie Włodzimierza Markowskiego, który pisze (na razie jeszcze) po rosyjsku:

Привет из Вроцлава, дорогие друзья в Украине и за рубежом! К вам весточка из Польши. У меня все замечательно. Не всем успевал отвечать в последнее время. У меня в жизни все поменялось и только к лучшему. Вот я переехал из Полтавы в прекрасный город Вроцлав, чтобы учиться в школе ПОЛОНУС на курсах польского языка.

Благодаря дирекции школы я получил в консульстве визу на целый год, причем бесплатно (и не ждал долго). Поступил. На занятиях в школе очень понравилось, прекрасная атмосфера. Уже неплохо даже общаюсь с...

Czytelnicy piszą


Pomnik Studenta (2003 r.) znajduje się przed gmachem Starej Biblioteki na Kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu. Wykonana z brązu rzeźba przedstawia siedzącego na ławce studenta. Obok niego leżą książki oraz egzemplarz Tygodnika Akademickiego „Audytorium”....

Передплатити „Dziennik Kijowski” можна протягом року в усіх відділеннях зв’язку України